Her kan du se/høre EM kampene

0
71

Sommerens EM i Tyskland, starter fredag 14 juni med at vertsnasjonen under landslagssjef Julian Nagelsmann møter Skottland som ledes av tidligere forsvarsspiller gjennom mange år i Chelsea Steve Clarke.

Det er som du ser i gruppeoversikten under bare Danmark fra Norden som er kvalifisert. Norge, Sverige, Island og Finland har ikke lykkes.

Norges herrelandslag i fotball har vært i ni mesterskap: Sommer-OL 1912, Sommer-OL 1920, Sommer-OL 1936, VM i fotball 1938, Sommer-OL 1952, Sommer-OL 1984, VM i fotball 1994, VM i fotball 1998 og EM i fotball 2000.

Du kan følge EM kampene (og andre) på Sporten sin Live-tjeneste.

Dette er de seks gruppene:

Gruppe A: Tyskland, Skottland, Ungarn, Sveits
Gruppe B: Spania, Kroatia, Italia, Albania
Gruppe C: Slovenia, Danmark, Serbia, England
Gruppe D: Nederland, Østerrike, Frankrike, Polen
Gruppe E: Belgia, Slovakia, Romania, Ukraina
Gruppe F: Tyrkia, Portugal, Tsjekkia, Georgia

Les: Saudi Arabias kongefamilie fortsetter å bygge et harem av fotballklubber

Fredag 14. juni
21.00: Gruppe A: Tyskland – Skottland – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio


Lørdag 15. juni
15.00: Gruppe A: Ungarn – Sveits – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
18.00: Gruppe B: Spania – Kroatia – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe B: Italia – Albania – NRK1, NRK TV og NRK Radio


Søndag 16. juni
15.00: Gruppe D: Polen – Nederland – NRK1, NRK TV og NRK Radio
18.00: Gruppe C: Slovenia – Danmark – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe C: Serbia – England – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio

Mandag 17. juni
15.00: Gruppe E: Romania – Ukraina – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
18.00: Gruppe E: Belgia – Slovakia – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe D: Østerrike – Frankrike – NRK1, NRK TV og NRK Radio


Tirsdag 18. juni
18.00: Gruppe F: Tyrkia – Georgia – NRK1, NRK TV og NRK Radio
21.00: Gruppe F: Portugal – Tsjekkia – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio


Onsdag 19. juni
15.00: Gruppe B: Kroatia – Albania – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
18.00: Gruppe A: Tyskland – Ungarn – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe A: Skottland – Sveits – NRK1, NRK TV og NRK Radio

Torsdag 20. juni
15.00: Gruppe C: Slovenia – Serbia – NRK1, NRK TV og NRK Radio
18.00: Gruppe C: Danmark – England – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe C: Spania – Italia – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio


Fredag 21. juni
15.00: Gruppe E: Slovakia – Ukraina – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
18.00: Gruppe D: Polen – Østerrike – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe D: Nederland – Frankrike – NRK1, NRK TV og NRK Radio


Lørdag 22. juni
15.00: Gruppe F: Georgia – Tsjekkia – NRK1, NRK TV og NRK Radio
18.00: Gruppe F: Tyrkia – Portugal – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe E: Belgia – Romania – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio

Søndag 23. juni
21.00: Gruppe A: Sveits – Tyskland – NRK1, NRK TV og NRK Radio
21.00: Gruppe A: Skottland – Ungarn – NRK2/3, NRK TV og NRK Radio


Mandag 24. juni
21.00: Gruppe B: Albania – Spania – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe B: Kroatia – Italia – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio


Tirsdag 25. juni
18.00: Gruppe D: Nederland – Østerrike – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
18.00: Gruppe D: Frankrike – Polen – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe C: England – Slovenia – NRK1, NRK TV og NRK Radio
21.00: Gruppe C: Danmark – Serbia – NRK2/3, NRK TV og NRK Radio


Onsdag 26. juni
18.00: Gruppe E: Slovakia – Romania – NRK2/3, NRK TV og NRK Radio
18.00: Gruppe E: Ukraina – Belgia – NRK1, NRK TV og NRK Radio
21.00: Gruppe F: Georgia – Portugal – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio
21.00: Gruppe F: Tsjekkia – Tyrkia – TV 2 Direkte, TV 2 Play og NRK Radio

EM-finalen spilles på Olympiastadion 14.juli klokken 2100.

Les på Sporten: Vinnere og tapere som følge av at Erik ten Hag blir værende i Manchester United

tabola

No posts to display