Jørgen Strand Larsen varmer opp til VM med å løfte UEFA-trofé

0
10
Løfter Conference League-trofeet med mann.

Når du som spiss spiller på samme landslag som Erling Haaland og Alexander Sørloth, da er du nesten garantert en plass i skyggen. Jørgen Strand Larsen har vist han klarer seg utmerket ute i sola, vi minnes fortsatt med et stort smil den deilige scoringen han satte inn bak verdens beste keeper, Donnarumma, i den historiske 1-4 seieren på San Siro. Strand Larsen viser også på klubbnivå han er spilleren for de store kampene.

Jørgen Strand Larsen har gjort det. Ikke i en av hovedrollene i Conference League-finalen, men med den svært viktige scoringen mot Shaktar Donetsk i første semifinale, en råsterk scoring som ga Palace akkurat det de trengte til 3-1 seier før returoppgjøret de vant 2-1. Onsdag var det klart for finale. Palace-historiens dyreste spiller fikk kvarteret på banen i finalekampen mot spanske RAYO som endte med 1-0 seier. Overgangen fra Premier League-bunnlaget Wolverhampton har vært litt av en reise for den norske landslagsspissen!

LES: Manchester United forteller verden hvor svinedyrt det ble å sparke Ruben Amorim

For Strand Larsen betyr dette at klubben hans, har Europa League-billett kommende sesong. Dessverre uten Oliver Glasner, som gir seg som Palace-trener etter den historiske titler i FA Cupen, Community Shield og nå Conference League.

Den norske landslagsspissen Strand Larsen har hatt litt av en reise

Strand Larsen har fortjent å heve sitt første trofé på balløya. Vi spoler tilbake til Shaktar-kampen i semifinalen, da legenden Glen Hoddle måtte trekke fram Harry Kane for å beskrive hvor rå scoringen til Jørgen Strand Larsen, en scoring som selvfølgelig fortjente prisen for Goal of the Month hos Crystal Palace.

BBC hyllet da Strand Larsen for å møte de ekstreme forventingene som følger en spiss til 48 millioner pund: «Å være en klubbs rekordsignering medfører et visst press. Noen spillere hever seg for å takle det, mens andre sliter. Hans fjerde mål kan uten tvil være hans viktigste, da han skapte et magisk øyeblikk som ga Palace en 3-1-ledelse», skrev statskanalen etter Conference League-scoringen til den norske landsalgsspilleren.

Strand Larsens «Harry Kane-scoring»

Fotballegende og tidligere engelsk landslagstrener, Glen Hoddle, brukte Harry Kane for å beskrive Strand Larsens prestasjon bortekampen mot Sjakhtar: Vi var ikke sikre på om han hadde dette touchet, og det er det som er imponerende. Roen og så å få banket den ned i hjørnet. Hvis det var Harry Kane som scoret det målet, ville vi alle sagt ‘wow, for et vakkert mål’, skrøt Glenn Hoddle på TNT Sports.

Jørgen Strand Larsen har hatt litt av en reise det siste halvåret, som endte med tittel. Nå venter i tillegg moroa i VM på Conference League-mesteren!

Les på Sporten: Mauricio Pochettino forlater USA etter Fotball-VM

tabola

No posts to display