En storklubb som Liverpool vil alltid ha et overskudd av akademispillere som selges, eller ikke får kontraktsforlengelse. Nåløyet til spilletid på førstelaget er så lite, så lite, få går hele veien og etablerer seg. De som gjør det er sikret karrieren. Det var mange supportere som stusset da Jarrell Quansah forsvant fra Anfield forrige sommer, nå viser det seg at de som stusset hadde helt rett. Dette var en spiller som egentlig burde ha båret Liverpool-drakten også denne sesongen.
Quansah var spilleren Liverpool ikke ønsket å selge, men da 21-åringen presset på for exit etter stor suksess i U21 EM for England forrige sommer for å sikre seg spilletid og utvikling, åpnet Liverpool døra for Bayer Leverkusens 35 millioner euro-bud. Syv måneder senere har de regjerende Premier League-mesterne innsett det var en tabbe. En tabbe de er villig til å betale dyrt for å rette opp i.
LES: Microsofts AI-sjef advarer: Kontorjobber kan automatiseres innen 18 måneder
For ifølge Sky Sports vurderer Liverpool å hente Quansah tilbake til Anfield. En tilbakekjøpsklausul skal være bakt inn i kontrakten med Leverkusen, der Liverpool før slutten av mai kan trykke på angre-knappen.
Tilbakekjøpsklausulen skal være på 80 millioner euro med utløp på slutten av mai, så Liverpool må ta en avgjørelse om midtstopperen i relativt nær fremtid. Vi tipper en god del Liverpool-supportere vil gi tommel opp for å få tilbake midtstopperen, fostret opp i klubben, som i sine få innhopp hos Reds og leveranser hos Leverkusen viser et gedigent potensiale.
Les på Sporten: Galatasaray-supporterne nektes inngang på Anfield




