Det var godt å se Mo Salah tilbake på kamparenaen for Liverpool denne uken. Det var ekstra godt å se Liverpools største stjerne stå hele kampen. Reds vant 0-3 mot Marseille, selv om det ikke ble noen scoring eller assist denne gangen fra den egyptiske kantspilleren, var det viktigste at han og Slot har løst floken. Likevel, hva som skjer i sommerens overgangsvindu er ikke godt å vite, det eneste sikre er at Liverpool uansett jobber med den langsiktige erstatteren for Salah.
19 år ung, 16 bundesligakamper med 6 mål og 3 assists. En spiller i startgropen, sier du? Ikke når han blir regnet som «største talent siden Erling Haaland» hos Red Bull. Global Head of Soccer, Jürgen Klopp, og RB-gjengen skal sørge for at de ikke sitter igjen med «vekslepenger» ved salg, denne gangen (RB Salzburg tjente noen-og-tjue millioner euro på Haaland).
LES: Bare en norsk på topp 100 listen over verdens best betalte idrettsutøvere
Liverpool er i pole position til å signere Yan Diomande, spilleren som selv har uttalt han drømmer om å bære Liverpool-drakta på Anfield, I begynnelsen av desember meldte engelsk media at Liverpool fulgte utviklingen til Diomande tett, i løpet av noen få måneder har tenåringen spilt seg inn som en av de mest ettertraktede kantspillerne på overgangsmarkedet i 2026. Det meldes storklubber som Paris Saint-Germain, Manchester United, Bayern München, Chelsea og Tottenham også følger det ivorianske supertalentet tett.
Ifølge engelske Caughtoffsides kilder er Liverpool i pole position. Diomande skal være valgt ut som toppkandidat til å bli den langsiktige erstatteren til superstjernen Salah på høyrekanten, den perfekte spillertypen for Liverpools system.Det er forventet at Liverpool kommer med formell henvendelse til RB Leipzig i løpet av de neste månedene.
Men hva må Liverpool ut med, for en tenåring som har fått teste seg en sesong i Bundesliga, før det 10 kamper for Leganes i La Liga? Tyske Sky Sports melder nå RB Leipzig har satt sin prislapp. Den ligger på gigantiske 100 millioner euro.
Les på Sporten: Liverpool-comeback og Tottenham salg
Liverpool har dratt frem godt over det beløpet for Wirtz og Isak, men dette dreier seg om en tenåring som med under 50 kamper på øverste nivå. Ikke akkurat noen «kompis-pris», Jürgen.




