Jobbtilbudene har kommet tett som hagel for den nå globale fotball sjefen for Red Bull Jürgen Klopp. – En koselig, avslappende og godt betalt jobb som gir han frihet til å gjøre ting stort sett som han vil.
Han er ikke sliten lenger etter å ha konstant vært manager for en klubb i over 20 år.
Les: Manchester City skal fylle plassen til Grealish med Ballon d’Or-kandidat
Liverpool sin legendariske manager Jürgen Klopp kunngjør han har akseptert et jobbtilbud som gir han en slags retur til «sidelinjen»
Klopp forlot Liverpool på slutten av 2023/24-sesongen etter en legendarisk periode ved Anfield. Han hjalp klubben med å vinne Premier League og Champions League i sin tid som manager.
Etter at han forlot Liverpool, uttalte Klopp at han ikke hadde lyst til å vende tilbake til stresset i manageryrket, til tross for at han ble koblet til flere stillinger, inkludert Barcelona.
Han vendte til slutt tilbake til fotballen i en rolle utenfor trenergjerningen, da han ble utnevnt til «Head of Global Soccer» i Red Bull Group.
Men tyskeren har nå fått en ny jobb, og avslører at han skal være ekspertkommentator under VM i 2026.
Han delte en video på Instagram der han spilte på en retur til sidelinjen, før han avklarte at jobben hans er som ekspertkommentator under neste sommers mesterskap i Nord-Amerika, der USA, Canada og Mexico er vertsnasjoner.
Klopp skal være ekspertkommentator for den tyske stasjonen Magenta TV.
Teksten på innlegget hans lød: «Gress under føttene, stadionatmosfære, veldig nært! Tilbake til sidelinjen, jeg gleder meg!»
I videoen sier Klopp: «Mange av dere har alltid visst bedre. Men jeg kunne virkelig ikke forestille meg det for meg selv. Tilbake til sidelinjen? Jeg savner ingenting. Det er det jeg alltid har tenkt. Men nå kilder det igjen. Gress under føttene. Den opphetede atmosfæren på stadion. Og jeg vil være veldig nærme igjen. Å? Nei, ikke som manager,» la han til. «Jeg blir ekspertkommentator for Magenta TV under FIFA World Cup 2026.»
Klopp snakket deretter med den tyske TV-verten og journalisten Johannes B. Kerner og sa: «Hei, Johannes. Jeg er på! Ser deg 11. juni i Mexico! Kult utsagn. Bortsett fra Indiana Jones kan sannsynligvis ingen si det.»
Gitt den 57-åriges kunnskap og erfaring, vil han være klar for å levere ekspertanalyse av neste sommers VM-kamper.
Etter å ha tilbrakt tid i Borussia Dortmund og Liverpool, vil han sannsynligvis ha mye å si om Tysklands (hvis de kvalifiserer seg) og Englands sjanser til å bli verdensmestere igjen.
Les på Radiosporten: Tre nye år med Vegar Hansen




